Madryt

  • Posted on: 5 October 2015
  • By: Robert
Madryt

Gwarna i żywiołowa atmosfera Madrytu, liczne zabytki oraz zielone parki sprawiają, iż hiszpańska stolica jest chętnie wybieranym kierunkiem przez turystów, szukających chwili relaksu oraz osoby pragnące bliżej poznać barwną i niezwykle fascynującą kulturę kraju. Miasto tętni życiem 24h/dobę i oferuje moc wrażeń miłośnikom nocnego szaleństwa.

Madryt ? jak dolecieć, atrakcje turystyczne metropolii

Do Madrytu można się dostać, m.in. z Warszawy, Poznania, Katowic i Krakowa. Bezpośrednie podróże do hiszpańskiej stolicy oferują tanie linie lotnicze Ryanair, Wizzair oraz LOT. Połączenia z Wrocławia odbywają się zazwyczaj z jedną przesiadką (we Frankfurcie, Monachium lub Warszawie) i realizowane są przez niemieckie linie Lufthansa, bądź LOT.

Podczas pobytu w Madrycie warto się udać na główny plac miasta, Puerta del Sol, gdzie na uwagę zasługuje m.in. pomnik króla Karola III. Przebywając w metropolii, nie można również zapomnieć o Pałacu Królewskim. W jego pobliżu zlokalizowana jest jedyna katedra w Madrycie ? neoklasycystyczna La Almudena. Co ciekawe, na ternie placu, przed świątynią znajduje się pomnik papieża Jana Pawła II, który dokonał poświęcenia budowli. Miłośnicy sztuki koniecznie powinni zaś zawitać do Muzeum Prado, gromadzącego dzieła m.in. takich artystów jak: Goya, El Greco czy Bosch. Osoby pragnące wypocząć na łonie natury, chwilę spokoju i relaksu odnajdą w egzotycznym Parku Retiro, określanym jako zielone płuca Madrytu. Spacerując po jego terenie, warto zwrócić uwagę m.in. na przepiękny Pałac Kryształowy.

Madryt ? dlaczego warto polecieć na weekend?

Liczne zabytki, pełne uroku miejsca i niezwykła atmosfera sprawiają, iż weekend w Madrycie pozwoli się zrelaksować, oderwać od codzienności i poznać barwną hiszpańską kulturę. Bliskie spotkanie z historią, sztuką i naturą zapewni pełen wrażeń, intensywny wypoczynek.