Bolonia

  • Posted on: 17 February 2017
  • By: Robert

Bolonia to przepiękne miasto, idealne na weekendowy wypad samolotem. Dlaczego? Ponieważ obok Bergamo to właśnie do tego zakątka Włoch są najtańsze loty z Europy. Poza tym Bolonia jest uznana także za kulinarną stolicę naszego kontynentu, więc oprócz wspaniałych widoków można tu również nacieszyć się cudownym smakiem włoskich dań.         

Skąd w Polsce można lecieć do Bolonii, ceny oraz czas podróży

Do Bolonii można dolecieć z Katowic, Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Bezpośrednie połączenia i zarazem tanie oferuje przewoźnik Ryanair. Czas podróży z Katowic to około 1,40 h z Warszawy to troszkę ponad 2 godziny, z Krakowa około godziny i 50 minut. Lot z Wrocławia natomiast to 1,45 h. Ceny zaczynają się już od 77 złotych za bilet w jedną stronę, warto więc wyszukiwać okazję i rezerwować noclegi.        

Czym może oczarować to niezwykle piękne włoskie miasto      

Bolonia nie bez powodu uznawana jest za jedno z najpiękniejszych miast we Włoszech. To tutaj czeka jeden z najważniejszych Uniwersytetów na całym świecie, a także takie miejsca jak ratusz, Fontanna Neptuna czy Basilica di San Petronio. Warto także pospacerować głównym placem, czyli Piazza Maggiore in Bologna, poczuć atmosferę tego miejsca i dać się ponieść klimatowi Włoch.

Miasto to czaruje również kompleksem siedmiu kościołów czy Santo Stefano. Dobrym pomysłem na zobaczenie więcej jest wspinaczka na Torre degli Asinelli. Z tej wysokości bowiem można poobserwować panoramę Bolonii i spojrzeć na wszystko z nieco innej perspektywy.                    

Miłośnicy sztuki zaś na pewno świetnie poczują się w Pinacoteca Nazionale in Bologna, w której czekają kolekcje malarstwa takich artystów jak Corracci, Raffaell czy Reni. Ci zaś, którzy interesują się anatomią koniecznie powinni odwiedzić Muzeum Anatomii Patologicznej.

Prócz zabytków, kościołów czy niezwykłej sztuki Bolonia to także sklepy, targi, czy wreszcie restauracje, które nie mają sobie równych. Miasto to zaskakuje niezwykle smaczną włoską kuchnią, idealnie nadaje się więc na weekend dla smakoszy.Bolonia to nie tylko tani wybór na uroczy weekend, ale także kierunek niezwykle ciekawy i pełen uroku. Można tu się zrelaksować, cieszyć każdą chwilą, poczuć niesamowitą atmosferę. To zakątek idealny na romantyczny wypad, czy też wycieczkę ze znajomymi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, co sprawi, że miejsce to na długo pozostanie w pamięci.