Praga

  • Posted on: 26 May 2017
  • By: Robert

Coraz częściej turyści, zamiast dwutygodniowych turnusów, decydują się na krótkie, często weekendowe wycieczki do najciekawszych metropolii w Europie. Stolica Czech, Praga, z pewnością warta jest wizyty, w mieście znajdziemy liczne atrakcje, które zadowolą nawet najbardziej wymagających podróżnych.

Jak dojechać?

W przypadku tak krótkiego wypoczynku należy oszczędzić nieco czasu na podróży. Dlatego najlepszą opcją transportu z Polski będzie samolot, z każdego, dużego lotniska w kraju dostępne są połączenia do Pragi. Rezerwując bilet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, można oszczędzić nawet 70% ceny, z Warszawy polecimy już od 300 złotych w obie strony.

Zwiedzanie zabytków

Nie sposób w trakcie jednego weekendu odwiedzić wszystkich atrakcji, jakie Praga ma nam do zaoferowania, dlatego warto skupić się na tych najważniejszych. Jednym z nich jest bez wątpienia średniowieczny Zamek na Hradczanach, usytuowany na szczycie malowniczego wzgórza. Na terenie kompleksu mieszczą się dziedzińce, mury obronne oraz niezwykła katedra św. Wita. Koneserzy sztuki mają szansę odwiedzić w Pradze Muzeum Secesji, usytuowane w sercu praskiej starówki. Wewnątrz zgromadzona jest bogata kolekcja dzieł znanego na całym świecie Alfona Muchy. Poza tym, na terenie całej Pragi można podziwiać liczne budowle, zaprojektowane w stylu Art Nouveau. Śladami Franza Kafki warto wybrać się na spacer po żydowskiej dzielnicy Josefov, w której żył i tworzył ten wybitny pisarz. Obowiązkowym punktem jest również zwiedzanie starówki, z monumentalnym kościołem Marii Panny oraz staromiejskim ratuszem.

Pozostałe atrakcje

Mimo, iż Praga jest historycznym miastem, nie tylko dla jej zabytków warto ją odwiedzić. Na terenie miasta mieści się jedno z największych w Europie ogrodów zoologicznych, w którym możemy podziwiać gatunki zwierząt z całego świata.  Aby odpocząć po całym dniu zwiedzania, wieczorem można udać się na Stare Miasto, gdzie pośród wąskich uliczek mieści się mnóstwo pubów oraz lokali gastronomicznych. Na szczególna uwagę zasługuje Ice Pub, bar w całości wykonany z lodu. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z rozrywkowego promu (A)Void Floating Gallery, na którym wieczorami odbywają się koncerty, pokazy artystów oraz seanse filmowe