Bruksela

  • Posted on: 6 May 2015
  • By: Robert
Bruksela

Mnogość zabytków, tętniące życiem ulice oraz niezwykła atmosfera sprawiają, iż Bruksela to miasto idealne dla osób pragnących spędzić niezapomniany weekend w magicznej i pełnej uroku belgijskiej stolicy.

Bruksela w 48 godzin ? kiedy lecieć, co warto zobaczyć?

Podróż do Brukseli zaplanować można na dowolny miesiąc, gdyż o każdej porze roku miasto wygląda nieco inaczej i kusi swoim magicznym klimatem. Pokryte białym puchem ulice tworzą niezwykle bajkową aurę, zaś skąpane w blasku letniego słońca zachęcają do długich wędrówek i zwiedzenia każdego zaułku. Bezpośrednie połączenia do Brukseli odbywają się z największych polskich portów lotniczych w: Warszawie, Gdańsku, Krakowie oraz Wrocławiu i oferowane są przez tanie linie lotnicze WizzAir oraz RyanAir. Do belgijskiej stolicy można się również dostać m.in. z Poznania liniami Lufthansa. Niemiecki przewoźnik zapewnia jednak wyłącznie połączenia z przesiadkami. Czas bezpośredniego lotu wynosi ok. 2 h, a ceny biletów plasują się w granicach od 59-119 zł w przypadku low costów.

Spędzając weekend w Brukseli warto przede wszystkim udać się na główny plac miasta, Grand Palace, gdzie zlokalizowany jest pochodzący z XIV stulecia ratusz, a także Dom Króla wybudowany w XVI w., w którym obecnie mieści się Muzeum Miejskie. Duże wrażenie wywiera także pochodząca z XII w. katedra św. Michała, wzniesiona w stylu gotyku barbanckiego z elementami renesansu. Innym, zasługującym na uwagę zabytkiem architektury sakralnej, jest też kościół Notre Dame du Sablon. W trakcie weekendowej wycieczki do Brukseli nie można również zapomnieć o siedzibie Parlamentu Europejskiego, która stała się jednym z najważniejszych symboli miasta. Ogromny przeszklony budynek udostępniony jest to zwiedzania za darmo. W trakcie wycieczki po metropolii warto także udać się do Atomium, czyli liczącego aż 103 m wysokości modelu kryształu żelaza wzniesionego z okazji Expo 1958.